Základny balíček na ručné spracovanie vlny

Pripravili sme pre vás balíček na pradenie vlny

K brožúrke Ručné spracovanie vlny, ktorá vyšla v r. 2019 v rámci Školy remesiel v ÚĽUV-e, pripájame vretienko našej slovenskej výrobyčesanec zo slovenských ovečiek Texel, spracovaný na Slovensku, vo farbe natural, alebo posledná šanca na ručne farbený česanec z plemena Suffolk vo vami vybranej farbe (česanec Suffolk natural je už totiž vypredaný a posledné kusy, ktoré ešte máme, sú farbené v našej stálej palete).

V balíčku nájdete:

Knihu: 92 strán s popisom procesu a názornými farebnými fotkami

Vreteno: 40g, vhodné na pradenie širokej škály hrubších či tenších nitiek, ľahko ovládateľné pre začiatočníkov

Česanec: 100g strojovo česanej vlny z plemena Texel / ručne farbený česanec Suffolk 

Vyberte si variant:

Cena od 900,00 Kč

S potešením hlásime, že kniha Ručné spracovanie vlny je späť!

Knižka je prvý manuál v slovenčine k ručnému spracovaniu vlny od surového rúna po upradenú priadzu. Po dvoch rokoch existencie sa jej celý prvý náklad vypredal a trištvrte roka sme čakali na dotlač.

Máte radi ovčiu vlnu a radi by ste sa o nej nielen dozvedeli viac, ale si aj vyskúšali prastaré remeslo pradenia?Možno vlastníte ovce, alebo poznáte niekoho kto ich má a viete, že drvivá väčšina vlny sa na Slovensku vyhodí. Možno Vám je to ľúto a premýšľate čo s ňou, možno viete o niekom, kto by ju rád spracoval a nevie ako na to. 

  • Knižka Ručné spracovanie vlny vás prevedie procesom od prania a triedenie surového ostrihaného rúna, cez česanie, pradenie na vretienku, pradenie na kolovrátku, súkanie a fixovanie priadze - až k prvému vlastnému pradienku. S priloženým vretienkom a česancom sa rovno môžete začať učiť priasť podľa pokynov. 

K brožúrke Ručné spracovanie vlny, ktorá vyšla v r.2019 v rámci Školy remesiel v ÚĽUV-e, pripájame vretienko našej slovenskej výroby a česanec zo slovenských ovečiek Suffolk, spracovaný na Slovensku. Za každú z týchto troch vecí sme veľmi vďačné, pretože prispievajú k obnove záujmu o staré remeslo a o spracovanie našej lokálnej vlny.

Remeslo pradenia u nás v poslednom polstoročí takmer nebolo vidno, a priemyselné spracovanie vlny na Slovensku je v žalostnom stave. Za posledné roky sa však záujem verejnosti o tento úžasný materiál znovu obnovuje, pribúdajú ľudia, ktorí s vlnou pracujú a pribúdajú aj tí, ktorí sa pradenie chcú naučiť.